Dariusz Nikiel

ur. w 1990 roku, magistrant w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zainteresowany w szczególności kulturowymi badaniami nad zjawiskiem wojny, związkami antropologii i futurologii, (anty)utopiami, mechanizmami tworzenia reprezentacji narodów i tożsamości narodowych. Koordynator i jeden z organizatorów projektu badawczego "Józef Kuraś >>Ogień<<. Historia-pamięć-reprezentacje", prowadzonego przez sekcję Antropologii Wojny Koła Naukowego Studentów IEiAK UJ, współpracuje z Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli przy projekcie "Wesela 21".

1 (21) 2015

Przewidywanie przyszłości to 12 artykułów naukowych, 2 wywiady, 2 fotoeseje i inne teksty.

  • Fragment

    Wywiad z Sideyem Myoo (Michałem Ostrowickim): Często powtarzam w czasie wykładów: oby to naukowcy potrafili jak najwięcej powiedzieć o przyszłości, zanim zajmie się tym biznesmen czy polityk. Dzięki futurologii możemy zajmować się problemami związanymi z nadchodzącymi technologiami, zanim nas one spotkają.

1 (20) 2014

Oto najnowszy numer: 190 stron, ponad 70 ilustracji, po 9 artykułów naukowych i recenzji, a także 2 wywiady.

1 (19) 2013

Długo oczekiwany, opasły i dopieszczony numer – nareszcie on-line!

1 (18) 2012

Numer 18 to pierwszy „Barbarzyńca” w formacie PDF, dostępny za darmo na naszej stronie. Wzbogacony fotografiami Przemysława Szuby może teraz zaprezentować pełną paletę barw.

3-4 (16-17) 2009

Oto wielki i tłusty numer podwójny liczący aż 152 strony.